Vintage kuchyňské baterie – kde, jaké a za kolik

K venkovské kuchyni se rozhodně nehodí klasické chromované dřezové baterie, alespoň pokud chcete mít doladěné detaily. Určitě tedy shánějte vintage baterie z mosazi nebo mědi.

Od běžných baterií se odlišují tvarem, bývají často kohoutkové, spíše než pákové, což sice může moderní dobou zlenivělý člověk zvyklý na svůj komfort považovat za krok zpátky, ale jestli zařizujete ve vintage stylu, pak jsou dobové kousky celkem povinností.

Baterie je potřeba vybírat podle toho, kde budou zabudované. Některé jsou určené pro zabudování do pracovní desky (nastojato), jiné jsou zase určené pro instalaci do stěny.

Kohoutkové baterie - foto: 1.bp.blogspot.com

Kohoutková baterie – foto: 1.bp.blogspot.com

 

foto: alfitrade.com

foto: alfitrade.com

 

foto: hot100tips.com

foto: hot100tips.com

 

Baterie instalovaná ze stěny - foto: kitchenbuilding.com

Baterie instalovaná ze stěny – foto: kitchenbuilding.com

 

Na druhou stranu ale nelze tvrdit, že jsou všechny stylové baterie pouze kohoutkové. Najdou se i takové, které kombinují vintage design se soudobou účelností.

Páková baterie - foto: houzz.com

Páková baterie – foto: houzz.com

Páková baterie - foto: water-fall.cz

Páková baterie – foto: water-fall.cz

 

Co se tvaru týče, záleží především na tom, co se vám líbí. Osobně nemám v tomto směru až tak vyhraněný vkus, takže si myslím, že se hodí jak vysoké obloukové baterie, tak i hranaté baterie ve skutečně starobylém designu. Je otázkou jak je zařízený zbytek kuchyně. Tedy do jaké míry jste zvolili vintage styl. V galerii níže se můžete nechat inspirovat provedením kuchyní a stylových dřezů s vintage bateriemi.

 

[nggallery id=15]

 

Kde nakoupit vintage baterie?

Je nutno říct, že tyto designové baterie se shánějí o poznání hůře, než klasické chromové. Zapomeňte na to, že zajedete do Hornbachu, Baumaxu nebo jiného kutilského krámu či multifunkčního hypermarketu a koupíte, co si vaše srdce žádá. Jestli chcete sehnat stylovou vintage baterii, připravte se lovit na internetu.

Hledala jsem pro vás obchody, kde by se daly vintage kuchyňské baterie pořídit a našla jsem dva.

Jednak se jedná o obchod Waterfall (vybrat ze stylových baterií si lze konkrétně na adrese http://www.water-fall.cz/cz/koupelnove-baterie-luxusni-kuchynske/koupelnove-serie/). Tady si ale za design docela připlatíte. Připravte si za jeden kousek alespoň pět tisícovek.

Druhým obchodem, kde jsem na stylové baterie narazila jsou AZ koupelny – dřezové baterie na vás čekají na této adrese: http://www.az-koupelny.cz/katalog/drezove.html. Tady už jsou ceny o poznání sympatičtější a nezadají s s kvalitními moderními a běžnými dřezovými bateriemi, které jsou dostupné na každém kroku.

Baterie z az-koupelny.cz

Baterie z az-koupelny.cz

Kromě toho jsem objevila pár vintage kousků taky na Aukru, kde stačí zadat do vyhledávání „dřezová baterie“ a projít si výsledky. Je ale samozřejmě potřeba mít na Aukru svůj účet. Tady už pořídíte i do tří tisíc korun za kus.

Páková baterie z Aukro.cz

Páková baterie z Aukro.cz

 

 

2 komentářů k “Vintage kuchyňské baterie – kde, jaké a za kolik”

  1. Janina napsal:

    Zdravím, my máme takovou z Ikea (v černém provedení) 🙂 možná tam bude ještě k sehnání 🙂

  2. Kliky napsal:

    Tak ty kliky ovšem nemají konkurenci!

Vložit komentář

počítadlo.abz.cz