Styl severského venkova

Jestli je na vás provence venkovský styl příliš zdobný, pak by severský venkov mohl představovat tu lepší alternativu.
Představte si krásnou, čistou a divokou přírodu severských zemí, chladný vzduch, čistá jezera a rozsáhlé lesy. V interiéru inspirovaném severskou přírodou převládají surové přírodní materiály, dřevo pak často s vintage úpravou, jednoduchost a tlumené barevné odstíny šedé, stříbrné, modré. Tvary nábytku a doplňků jsou spíš jednodušší bez zbytečných krucánků a zdobení. Jednoduchost pak jen občas doplňují některé tradičně až rustikálně laděné bytové doplňky a dekorace.

 

foto: decordots.com

foto: decordots.com

NordicDay a severský design

Interiér ve stylu severského venkova by měl obsahovat aspoň několik designově originálních kousků. Kompletně zařídit interiér ve stylu severského venkova se dá například v obchodě NordicDay. Právě tady se dají nakoupit typicky severské originální doplňky, nábytek, designové lampy. To všechno v čistém stylu a jednoduchých liniích.

 

 

foto: nordicday.czfoto: nordicday.cz  foto: nordicday.cz

 

 

Dřevěné prvky se ve stylu nordic používají v surovém dekoru, může být i záměrně neopracované. Skvělým příkladem jsou designová zrcadla NordicDay, která mají rám buď v surovém stavu, nebo s vintage nátěrem.
foto: anyaadores.blogspot.com

foto: anyaadores.blogspot.com

foto: nordicday.cz
foto: NordicDay

Kuchyně v severském stylu

Severské kuchyně jsou stylové, převládá v nich bílá barva, v kombinaci s šedou. Nechybí ani kovové prvky. U severského stylu se nemusíte bát využívat ani tmavší odstíny šedé nebo dokonce černou barvu, protože tvoří výrazný kontrast s bílou barvou. Právě tento kontrast je hodně typický pro severský styl. Díky bílé barvě totiž severské interiéry působí velmi čistě.

foto: nordicbliss.wordpress.com

 

Mezi stylové severské doplňky do kuchyně by měly patřit plechové dózy, skleněné dózy, drátované misky,

 

foto: nordicday.cz foto: nordicday.cz foto: nordicday.cz

 

foto: NordicDay
[nggallery id=“33″]

 

Koupelna v severském stylu

Koupelna v severském stylu pak může využívat dalších přírodních materiálů, jako je kámen a kamenné obložení. U severských a skandinávských koupelen si člověk může, stejně jako u ostatních místností vlastně vybrat, jestli chce spíš moderní minimalistický styl, který je také typický pro Skandinávii, nebo spíše tradiční vzhled s designovými prvky. Jako vhodné doplňky do koupelny se dají doporučit keramické zásobníky na tekuté mýdlo, misky a další nezbytné koupelnové drobnosti. Ručníky jsou taky velkou součástí vzhledu koupelny, takže spíš než ty pestrobarevné zvolte raději bílé, šedé, černé nebo třeba pruhované.
foto: nordicbliss.wordpress.com

foto: nordicbliss.wordpress.com

foto: nordicday.cz foto: nordicday.cz foto: nordicday.cz
foto: www.fromscandinaviawithlove.com

foto: www.fromscandinaviawithlove.com

 

Fotogalerie pro inspiraci:

[nggallery id=“34″]

 
 

Vložit komentář

počítadlo.abz.cz