Nakupujeme v Provence a vintage stylu – jak obstojí velkoobchody s nábytkem

Chcete si taky zařídit svůj interiér v romantickém duchu Provence nebo vintage, ale nevíte, kde nakoupit. Schválně jsme se zaměřili na typické obchodní domy s nábytkem, které v Česku najdete v každém větším městě, abychom vyzkoumali, jestli prodávají jenom moderní masově vyráběný nábytek, nebo se v nich dají sehnat i o něco nápaditější kousky rustikálního až romantického stylu.

 

Kika

Nejlépe si vede Kika se svou řadou „Audrey“ nebo „Victoria„, které dokonale zapadjí do bílého stylu bydlení. Audrey se prodává s patinou, takže vintage styl, jako vyšitý. Victoria je v kombinaci s šedou barvou modernější verzí bílého masivního nábytku.

Nábytek Kika

Nábytek Kika

 

Řada „Audrey“ se může pyšnit zajímavou patinou na světle hnědých svrchních deskách. Šuplíky a zásuvky jsou v komodách a příbornících řešeny bez pojezdů, pouze posouváním samotného šuplíku v prostoru k němu určeném, což je sice klasika, i když dnes už je člověk možná trochu rozmlsaný hladkými dojezdy a kolejničkami.

 

Jednotlivé kusy nábytku řady Audrey si můžete prohlédnout zde: http://www.kika.com/cz/hledani/?fts%5Bsearchtext%5D=audrey

 

Řada „Victoria“ zajímavým způsobem kloubí rustikální tvary masivního bílého nábytku a šedé svrchní desky, která dodává nábytku minimalistický moderní nádech. Součástí jsou komody, regály, ale taky porcelán a nádobí.

 

Jednotlivé kusy nábytku řady Victoria si můžete prohlédnout zde: http://www.kika.com/cz/hledani/?fts%5Bsearchtext%5D=victoria

Ikea

Dalším favoritem je rozhodně Ikea, která sice nabízí moderní minimalistické řady nábytku tolik typické pro soudobý severský design, ale taky se zaměřuje na klasický severský nábytek z masivu, který je tomu francouzskému venkovskému v něčem podobný, i když je méně zdobný.

Kuchyně Ikea

Kuchyně Ikea

 

Fotky jsou přímo z ostravské prodejny. Nádherně vystavené kuchyně vás poměrně úspěšně lákají, jestli se vám tenhle styl líbí. Můžete si všechno do detailu prohlédnout a díky zajímavě zkombinovaným detailům člověk získá docela přesnou představu o tom, jak může kompletní kuchyně Ikea vypadat a nutno říct, že dojem budí velice pozitivní.

Kromě kuchyní je Ikea ale výborným místem i na další kusy nábytku. Jen posuďte sami:

 

201311_cols44a_555

201311_cols45a_660

201311_cols47a_660

201321_codi38a_660

201321_codi39a_415

201321_codi45a_555
201324_berd01a_02

Ikea

Foto: Ikea.com

Jena

Nábytek Jena, jak už jsme si řekli v článku Tipy, kde sehnat kouzelné rustikální kuchyně, je poměrně dobrým nábytkem pro sehnání francouzsky laděné kuchyně, konkrétně slovenské značky Decodom.

Nově jsou ovšem romantické rustikální kuchyně k dostání také v dříve čistě na koupelny zaměřeném řetězci Siko. Jako výrobce je u kuchyní uveden Naturel, ovšem paradoxně vypadají kuchyně na oko stejně jako ty od značky Decodom, využívají i stejné obrázky a názvy kuchyní jsou si nesmírně podobné (Manila u Decodomu, Malvina u Naturelu, Katy u Decodomu a Katka u Naturelu). Takže těžko říct, jestli se nejedná o stejné kuchyně.

Kuchyně Decodom - Jena
Kuchyně Decodom - Jena 2

Jysk

Jysk nabízí poměrně různorodou směsici nábytkového stylu, velmi dobře se v něm nakupují hlavně menší dekorace a spíše, než ucelené řady nábytku v něm najdete tak trochu od každého něco. Přesto se dají vypíchnout dvě, možná tři „řady“, které by se mohly vyjímat v nápaditě zařízeném interiéru.

Jedná se především o řadu Foxton. Jedná se o tmavý leštěný nábytek a v antickém dekoru, který se jednak hodí jako zařízení tak trochu koloniálním rustikálním stylem, ale dobře by se vyjímal také jako součást etnicky zařízeného interiéru.jysk-foxton

 

Další řadou, která by se Vám mohla líbit, jeMaui. Skládá se z komod lehkých dřevěných konstrukcí, jejichž úložný prostor je tvořen zásuvkami z proutěných košíků vystlaných ozdobnou látkou. K dispozici jsou ve dvou barvách, a to bílé a tmavě hnědé.

jysk-maui jysk-maui2

 

 

 

Foto: Jysk.cz

Dalšími zajímavými a pro oko příjemnými řadami, z kterých ale najdete v Jysku jen pár kusů je například „Kenton“ nebo „Malik“.

 

Pokud víte ještě o nějakých obchodech či obchodních domech – NE na internetu, kde lze sehnat vintage nebo Provence nábytek, určitě budeme rádi, když nás do komentářů doplníte. Aspoň budeme my i naši čtenáři vědět, kam ještě můžeme při zařizování bytu zavítat 🙂
  

4 komentářů k “Nakupujeme v Provence a vintage stylu – jak obstojí velkoobchody s nábytkem”

 1. admin napsal:

  Děkujeme za tip, připravíme pokračování tohoto článku, v kterém se podíváme na další prodejce Provence nábytku

 2. Eliška Doležalová napsal:

  Mohla bych se ještě optat na další výrobce provensál.nábytku a bílého bez patiny.Děkuji

 3. admin napsal:

  Děkujeme za další skvělý tip. Jitona skutečně nabízí krásné kousky nábytku. Článek o tento obchod v dohledné době doplníme 🙂

 4. Ivuška napsal:

  nábytek ve stylu Provence nabízí firma Jitona

Vložit komentář

počítadlo.abz.cz