Lokalita také dělá domov

23.9.2013
Lokalita také dělá domov

Ke krásnému a příjemnému bydlení přispívá velkou měrou nepochybně také lokalita. Je velký rozdíl, jestli se z okna díváte do rušné, zaprášené ulice nebo do příjemného parku. Každý má pochopitelně jiná měřítka a tak zatímco jednomu vyhovuje velkoměstský život a na samotě u lesa by nejspíš umřel nudou, druhému právě takový domov připadá pohádkový. Priority se mění také v průběhu života a obecně platí, že mladší lidí preferují bydlení ve městě, ovšem čím jsme starší, tím více upřednostňujeme bydlení v zeleni.

 

Zelený Botič - vizualizace exteriéru

 

Zlatou střední cestou, která přitahuje nejširší spektrum zájemců jsou pak domy a byty na krajích větších měst. Poskytují totiž ideální kompromisní řešení – nedaleko centra města a současně nabízejí klid okrajových částí. Tomu se snaží přizpůsobovat také developeři. Zejména tak atraktivní místo, co se možného pracovního uplatnění týče, jako je Praha, je potřeba zpřístupnit také těm, kteří naši metropoli zavrhují především pro její rušnost. Nabízejí se proto nové byty Praha s názvem projektu Zelený Botič, které jsou umístěny v lokalitě Praha 10, tedy ve více okrajové části, která ale přesto umožňuje dostat se poměrně rychle do centra za prací. Díky zvolené oblasti stranou městského ruchu, kdy na město pohlížíte jakoby z dálky, distancovaně, můžete prožívat pocit zvláštního kontrastního klidu vedle pulzující metropole. Projekt Zelený Botič poskytuje tu velkou výhodu, že byty vznikly v oblasti chráněné přírodní oblasti kolem Botičského potoka, takže je jistota, že zeleň kolem domů zůstane a za čas ji nenahradí průmyslová zóna, obchodní dům, nebo další sousedské domy. Veškerá občanská vybavenost je na dosah ruky.

Zelený Botič - vizualizace interiéru

Zelený Botič - realizace

Zelený Botič

Zelený Botič - realizovaný interiér

 

Bydlení v Praze na Smíchově

Nové projekty vznikají také v dalších částech našeho hlavního města. Příkladem jsou novostavby Praha Smíchov, které jsou situovány blíže k centru města, ovšem i přesto bylo v projektu dbáno na propojení člověka s přírodou. Praha 5 Smíchov Malvazinky nabízí množství parků. Byty jsou orientované převážně na jih, takže jsou příjemně prosvětlené. Velkou výhodou jsou vnitřní parkovací stání v suterénech, takže okolí tolik nehyzdí auta. Když už se má jednat o bydlení ve velkém městě, v bytě, je vždycky žádoucí mít alespoň velký balkon, nebo terasu, kde můžete trávit čas venku a relaxovat, což už je dnes u nových projektů téměř samozřejmostí a nechybí proto ani tady.

Byty Svět na Pláni

Byty Svět na Pláni

Byty Svět na Pláni

 

Foto: www.zelenybotic.cz a www.bytysvet.cz

 

 

Podobné články: