Krb i u vás doma? Falešné krbové římsy k dekorování interiéru

Taky byste chtěli doma mít krb? Krby dodávají pokojům teplo. Jsou jakýmsi centrem, které ihned upoutá pozornost. Nemůžete ale krb nijak rozumně zakomponovat třeba do panelákového nebo jiného bytu? Standardní krb na dřevo nebo dřevěné brikety, který je funkční a skutečně se v něm dá zatápět vyžaduje stavební úpravy, odtah kouře. Pokud byste ale přesto chtěli mít doma krb, jako dominantu některé stěny, můžete klidně vsadit jenom na falešné krbové římsy. Dají se dekorovat nejrůznějšími způsoby a vytvoří tak rozhodně originální prvek interiéru. Pro inspiraci jsme pro Vás připravili několik inspirativních provedení krbových říms, s kterými můžete kterýkoli pokoj v bytě nebo domě proměnit ve svébytnou oázu, kterou budou návštěvy obdivovat.

Krby jsou poměrně častou dekorací vintage interiérů, dotvářejí rodinnou útulnou atmosféru prostoru. Opět u nás nejsou tolik časté a už vůbec ne v klasickém dekoru. Setkáme se spíše s krbovými kamny, které jsou svým vzhledem vhodné spíše na českou chalupu, než do francouzského interiéru, nebo je možné pořídit moderní minimalistické krby, kterým dominuje sklo a kov a ani ty si nejspíš venkovský cottage styl nepojmou za svůj. Oproti tomu falešné krby se dají vyrobit ze dřeva u kteréhokoli truhláře a budou dělat parádu přesně v těch interiérech, které se nám tolik líbí.

 

Krbové římsy se svíčkami

Dekorativní falešné krbové římsy mohou sloužit svému původnímu účelu aspoň částečně. Nemusí se v krbu nutně jenom zatápět a pálit dřevo. Co takhle do okrasné krbové římsy jenom postavit svíčky?

foto: idesignercz.blogspot.com

foto: idesignercz.blogspot.com

Velice zajímavě pak vypadá také použití vánočních světýlek na elektřinu, které je možné buď ve falešné krbové římse naaranžovat třeba do podoby jako na spodním obrázku, kdy jsou použita polena, kolem kterých jsou světýlka omotaná, aby vytvářela dojem klasického krbu. Druhou velmi pěknou variantou, kterou jsme viděli, bylo pouhé zavěšení světýlek jako závěsu po celém prostoru umělé krbové římsy.

foto: themaisonette.net

foto: themaisonette.net

foto: www.bellemaison23.com

Nápaditý falešný krb až ke stropu je rozhodně dominantou celé místnosti – foto: www.bellemaison23.com

 

Další varianty falešných krbových říms – je libo křídová tabule?

foto: fabulousfifi.typepad.com

foto: fabulousfifi.typepad.com

foto: notinggrace.blogspot.com

foto: notinggrace.blogspot.com

Zajímavým nápadem je použití křídové tabule, na kterou se dá nakreslit libovolný obrázek – od obrázku hořícího dřeva až po vzkazy pro členy rodiny. Zatímco běžný krb by byl pro děti nebezpečný, s takovýmto si můžou klidně hrát.

foto: sophiasdecor.blogspot.com

foto: sophiasdecor.blogspot.com

Krbová římsa bude sloužit současně jako polička, na kterou se dají postavit dekorace, obrázky, květiny. Poměrně častým řešením bývá také umístění zrcadla, obrazu nebo ploché televize na zeď nad krbovou římsou, eventuálně se nepřichycují na stěnu, ale dají se na římsu postavit a opřít o zeď. Pokud je zrcadlo nebo obraz navíc v krásném rámu, budou tvořit dekoraci samy o sobě.

Více inspirativních řešení falešných krbových říms najdete v galerii níže.

[nggallery id=24]

 

Vložit komentář

počítadlo.abz.cz