Kde nakoupit stylové vintage doplňky

Hledáte to správné místo, kde by se daly sehnat dokonalé vintage doplňky a bytové zařízení? Vintage interiéry jsou hodně specifické a ačkoli se dají zařídit částečně ze starých nalezených předmětů po babičce, nemusí se jednat o styl, který je podle vašich představ, nebo žádné podobné vintage kousky v rodině nemáte. Ideální doplňky ve vintage stylu by měly být opatřeny správnou mírou patiny rádoby letitosti. Nevíte ale, kde byste takové mohli nakoupit?

 BellaRose.cz

 

Vintage styl bydlení není určitě pro každého. Pokud jste ale kouzlu starých časů propadli a chcete si trochu této nostalgie vnést do svého bydlení, zkuste navštívit eshop BellaRose.cz. Ten totiž nabízí pro každého, kdo vintage zbožňuje jako my, množství inspirativních doplňků, nábytku do interiéru i na zahradu a dokonce také oblečení, kosmetiku a věci pro děti.

Online obchodů s vintage zbožím je samozřejmě více, BellaRose.cz pak ale nabízí více skandinávský vintage styl. Ten je jednodušší a používá studenější odstíny barev. Je to svým způsobem podobný styl, který nabízí ve svém sortimentu také švédská Ikea, která ovšem nemá u svých produktů tu krásnou patinu. Severský styl je třeba v porovnání s tím francouzským jednodušší, možná malinko strožejší, ale tím spíše mu přijdou na chuť i lidé, pro které jinak romantické bytové zařízení je až příliš zdobné.

 

BellaRose.cz

 

Co a kde pořídit?

Vysoký svícen - foto: BellaRose.cz

Vysoký svícen – foto: BellaRose.cz

Útulně si zařídit interiér ve vintage stylu není obtížné. Stačí se inspirovat v bytovém zařízení a dekoracích našich prababiček. Dřevěné poličky na talíře do kuchyně, nebo kovové odkapávače, plechové květináčky, poličky, vysoké stříbrné svícny, do kterých můžete umístit štíhlé vonné svíčky. Samozřejmostí by mělo být množství rámečků s rodinnými fotkami.

Nezapomínejte na tolik nezbytnou patinu. Patinované zboží je opatřeno takovou povrchovou vrstvou, že vypadá, jako by mělo sedřenou nebo popraskanou barvu věkem a používáním, u kovových výrobků může být napodobena rez.

Skandinávský vintage styl je poměrně unikátní a hodně specifický. Vintage obchody existují, mohou prodávat hodně bohaté dekorované předměty v jasných barvách, které jsou pouze doplněné o efekt opotřebení. Severský styl je střídmější. Soustředí se na něj právě eshop BellaRose.cz.

 

Vintage doplňky do každé místnosti

Každá místnost může mít své vlastní bytové doplňky a dekorace, které ji vylepší a dodají trochu vintage nádech. Z obchodu BellaRose.cz se nám líbí například:

 

 

Do kuchyně

Bílá police na talíře

Bílá police na talíře

Kovový závěs na kuchyňské pomůcky

Kovový závěs na kuchyňské pomůcky

Kovový odkapávač

Kovový odkapávač

 

Do ložnice

Stylová vintage lampa

Stylová vintage lampa

Prošívaný přehoz přes postel

Prošívaný přehoz přes postel

Romantické polštářky s volány

Romantické polštářky s volány

 

Do obýváku

[nggallery id=23]

 

Zahrada ve vintage stylu

Nádech starých časů nemusí patřit jenom interiéru. Můžete ho dodat také zahradě. Zapomeňte na moderní posezení s plastovým nebo kovovým nábytkem, který nakoupíte levně v některém hobby velkoobchodě. Stylové zahradní dekorace a nábytek s vintage dotykem by měly být patinované nebo zajímavě tvarované. Pokud chcete mít na zahradě kovový nábytek, volte spíš ten kovaný, místo plastových truhlíků si vyberte plechové, zinkové nebo hliněné květináče. Eventuálně jdou použít také proutěné, které jsou zevnitř vystlané igelitem.

Plechové květináčky

Plechové květináčky

Poštovní schránka s patinou

Poštovní schránka s patinou

Namísto fungl nové poštovní schránky, která očividně září novotou si k plotku připevněte stylovou patinovanou schránku, která v sobě má úžasný nádech letitého používání.

Proutěné truhlíky

Proutěné truhlíky

Lucerny s patinou

Lucerny s patinou

Namísto umělých elektrických světel použijte k osvětlení venkovního stolu velké lucerny se svíčkami. Atmosféra při venkovním posezení za teplých letních večerů pak bude mnohem intimnější a přátelštější.

Jestli se Vám některý z kousků na fotkách líbí, najdete je v eshopu BellaRose.cz. Dotvářejí vážně krásný skandinávský vintage styl, který se nám nesmírně líbí.

Foto: BellaRose.cz

 

3 komentářů k “Kde nakoupit stylové vintage doplňky”

  1. petra napsal:

    Bella rose je úchvatná ale bohužel strašně dráhá 🙁 já doporučuji home and garden a nebo s La Almarou výborne zkušenosti – dobře ceny a skvělý přístup! Petra

  2. petia napsal:

    Dobrý den, děkujeme za příspěvek i za další tip na super obchůdek s vintage věcmi. Vypadá moc pěkně a zboží je přesně podle našeho gusta 🙂

  3. Jana Válková napsal:

    Krásné články a ještě hezčí fotky! Ráda bych přispěla taky svou zkušeností s nákupem, kde se tyhle věci dají pořídit za fajn cenu – je to http://www.laalmara.cz. Tak zkuste mrknout, ceny mají poměrně příznivé a jsou docela rychlí s odesláním. Hezký den , janina

Vložit komentář

počítadlo.abz.cz