Jak může vypadat etno kuchyně

Prozatím jsme se věnovali hlavně inspiracím na Provence kuchyně, kterých je poměrně hodně. Rustikální stylové kuchyně jsou hned vedle těch moderních často vybírané do domů i bytů. Jak je to ale s kuchyněmi inspirovanými etno nebo orientem? Jak by vlastně mohly etno kuchyně vypadat, jak si je zařídit?

Není nutné etno styl do kuchyně hned přehánět. Vyloženě naturální a surový styl  kuchyňské linky by mohl být v klasickém interiéru trochu moc. Stačí ale začít jen s některými prvky. Uvědomit si, že pro navození etno stylu kuchyně můžete třeba hned v přípravě místnosti nechat stěny ne zcela zapravené, nebo jim záměrně pořídit nerovné omítky – s africkým, ale také středomořským stylem skvěle ladí. Už i takový stavební detail udělá hodně.

Dál je potřeba se rozhodnout, jakou vzdálenou kulturu si chcete v kuchyni zrealizovat. Pro africké kuchyně se stačí soustředit na odstíny hnědé, spíše tmavé kávy, v kombinaci se smetanovou barvou a zemitými doplňky.

Příklady Africké etno kuchyně

Kuchyně inspirované Afrikou. Surové, neopracované tmavé dřevo a jednoduché barvy - foto: 1.bp.blogspot.com

Kuchyně inspirované Afrikou. Surové, neopracované tmavé dřevo a jednoduché barvy – foto: 1.bp.blogspot.com

 

Afrika, to jsou jednak prosté a střídmě zařízené chýše, kterými je inspirovaná kuchyně na obrázku výše. Jinou inspiraci ale mohou poskytnout také barvité a bohaté stepi plné zvířat a exotických rostlin.

Kuchyň v sytých barvách doplněná přírodními prvky a tradičním nádobím - foto: slodive.com

Kuchyň v sytých barvách doplněná přírodními prvky a tradičním nádobím – foto: slodive.com

 

Pokud nechcete celou kuchyň ladit do afrického etno stylu takhle intenzivně, stačí se přiklonit alespoň ke správným barvám a doplňkům, aby kuchyně působila tím správným dojmem.

[nggallery id=10]

 

Orientální styl kuchyně

Druhou zajímavou možností jsou kuchyně zařízené spíše do orientálního stylu, ať už už asijského nebo arabského. Každá z těchto kultur má svá specifika. U asijského stylu jsou to hlavně exotické dřeviny, tvarované do originálních ornamentů. Skvělým příkladem může být tahle kuchyně inspirovaná kulturou Indonésie a ostrova bohů – Bali.

Kuchyně ve stylu Indonésie a Bali - foto: akitchendesignideas.com

Kuchyně ve stylu Indonésie a Bali – foto: akitchendesignideas.com

 

U arabského orientálního etno stylu jsou základem hlavně hodně barevné ornamenty na kachličkách. Můžete tak klidně vzít obyčejnou kuchyňskou linku a přidat k ní ornamentální kachličky a hned bude působit úplně jiným dojmem.

Kuchyň doplněná kachličkami s ornamenty - foto: decorationchannel.com


Kuchyň doplněná kachličkami s ornamenty - foto: pinterest.com Kuchyně doplněné kachličkami s ornamenty – foto: decorationchannel.com a pinterest.com

 

Středomořské kuchyně

Kuchyně Středomoří by se daly charakterizovat dvěma směry. Jednak to mohou být jednoduché, rustikální lehké kuchyně, v kterých převažuje světlá nebo bílá barva a přírodní doplňky. Vládnout tu může taky modrá barva typická hlavně pro Řecko.

Lehká středomořská kuchyň - foto: thekitchendahab.com

Lehká středomořská kuchyň – foto: thekitchendahab.com

 

Druhým příkladem pak mohou být španělské luxusněji působící kuchyně v koloniálním stylu, kde se mísí tmavé leštěné dřevo se světlými prvky a španělskými ornamenty na kachličkách.

Luxusní španělská kuchyně - foto: decorationchannel.com

Luxusní španělská kuchyně – foto: decorationchannel.com

Kuchyně ve Středomořském stylu mohou být ale velmi rozmanité, tak jako jsou rozmanité kultury v zemích Středomoří. Můžete tak kombinovat různé barvy dřeva, s vyřezávanými nebo štukovými detaily jako na obrázku výše.
[nggallery id=11]

 

Vložit komentář

počítadlo.abz.cz