Bydlení a jeho financování

Krásné bydlení chceme mít asi všichni. Problém je ovšem v tom, že to není levná záležitost. Pokud byt nebo domek nepodědíte, máte jen pramalou šanci si na svůj vlastní našetřit dostatek vlastních financí. To pak vede k jedinému možnému řešení a tím je zadlužit se, respektive vzít si hypotéku. Tento způsob financování bydlení je dnes vlastně nejběžnějším. Vzhledem k tomu, že se ovšem hypotékou zatížíte vesměs na dlouhá léta, není úplně od věci si ji dobře promyslet. I tak se ale může stát, že za pár let zjistíte, že hypotéka, kterou jste uzavřeli, vlastně nemá tak výhodné podmínky, jak jste se kdysi domnívali, a jiné finanční instituce v dnešní době nabízejí lepší řešení. Jde to nějak řešit, nebo jste uvázaní u své hypotéky už nadobro.

refinancování hypotéky

refinancování hypotéky

Řešit to samozřejmě jde u institucí, které nabízejí refinancování hypotéky. Můžete tak získat novou smlouvu s podmínkami, které pro vás budou přijatelnější. A jak je to vlastně možné?

Refinancování spočívá v tom, že finanční instituce, u které uzavřete novou hypotéku, splatí tu vaši předchozí a nabídne vám sama novou smlouvu s jinými podmínkami, takže budete splácet pro změnu jí. A pokud se ptáte, co můžete refinancováním hypotéky na bydlení získat, jednoduše si můžete snížit splátky nebo si zvolit delší časové období ke splácení.

Samozřejmě také refinancování hypotéky má svá pravidla. Můžete si o tento krok zažádat buď klasicky, kdy předložíte všechny potřebné dokumenty k vyřízení nové hypotéky, nebo to za vás obstará vaše nová hypoteční banka a všechny potřebné údaje si vytáhne z předchozích smluv.

I když je tedy hypoteční úvěr standardně téměř jedinou možností k pořízení vlastního bydlení, neznamená to, že se musíte smířit s již jednou uzavřenými podmínkami. Díky konkurenčnímu prostředí v otázce financí, si můžete v případě potřeby zvolit jinou instituci, která nabídne lepší podmínky a platí to tedy také o hypotéce na bydlení.

 

 

Vložit komentář

počítadlo.abz.cz