Barvy v interiéru: 10 variací obýváku s bílým nábytkem

Bílý nábytek jako takový může v bílém prostoru působit příliš sterilně. Dokonalého vyvážení bílého nábytku se zbytkem místnosti dosáhnete použitím barev na stěny. Nábytek pak víc vynikne. Přinášíme vám 10 barevných variací jednoho obýváku vybaveného bílým nábytkem pro představu. Která varianta je vám nejbližší?

 
 
 
 
 

architect-magazine.com

Jemný světle béžový odstín dělá z místnosti skutečně decentní místo zařízené tón v tónu. Přírodní odstíny doplňují tmavé doplňky.

 

architect-magazine.com2

Ve světle oranžové barvě se z místnosti stává svěží prostředí, které působí teple a hřejivě. Jarní broskvová barva obýváku sluší.

 

architect-magazine.com3

Ve středně tmavě zeleném barevném odstínu získává pokoj spíše odpočinkovou atmosféru, oproti oranžovým stěnám, které jsou mnohem více stimulující. Zelená barva podporuje relaxaci.

 
architect-magazine.com4

Ve světle modré barvě působí prostor příjemným přímořským dojmem. Stačilo by přidat několik velkých mušlí a hvězdic nebo korálů a z obýváku je najednou oáza odpočinku se svěžím vánkem a šuměním moře.

 

architect-magazine.com5

Výrazná růžová barva na stěnách asi není pro každého.  I když konkrétně tomuto obýváku docela sluší. Dává mu nasládlý a moderní vzhled.

 

architect-magazine.com6

Další variace v přírodních barvách, tentokrát v tmavších moca odstínech. Kávové odstíny jsou neutrální, takže nepůsobí ani teple ani studeně. Jsou skvělým doplněním bílého vybavení, které nechávají dobře vyniknout pro ty, kteří nemají rádi přílišné barevné výstřelky.

 

architect-magazine.com7

Fialová barva na stěnách je také dost výrazná, lze ale zvolit i světlejší levandulovou, která působí jemněji. Fialová barva je spíš chladnější odstín, který je ale když nic jiného hodně originální. Jen málo lidí si troufne vymalovat stěny takovýmto odstínem.

 

architect-magazine.com8

A ještě jednou trocha mořské atmosféry. Tentokrát v tyrkysových odstínech. Tyrkysová je hodně stimulační a povzbuzující barva, s kterou načerpáte dostatek energie a budete si připadat pořád jako byste kolem sebe měli bazén. Je ale otázka, za jak dlouho se takový barevný odstín omrzí.

 

architect-magazine.com9

Žlutá barva je dnes poměrně často využívána pro malby stěn v interiérech. Je oblíbená, protože je hřejivá, ale není agresivní. Povzbuzuje a dodává energii, ale dá se v její přítomnosti klidně i relaxovat. Prosvětluje interiér a dodává mu tak trochu sluneční svit.

 

architect-magazine.com11

Vínové odstíny červené jsou opět o něco troufalejší barvou na stěny obýváku. Jsou určitě zajímavé, teplé a hřejivé, ale musí se s nimi opatrně. Hlavně pokud jde o tmavší prostory bez přírodního světla.

 

Foto: architect-magazine.com

Vložit komentář

počítadlo.abz.cz