Podzimní dekorace z mochyně

Mochyně je trvalá rostlina, která je u nás známá především pro své nápadně oranžové až červené „lampionky“. Právě ty jsou ideální k vytvoření podzimní výzdoby.

Mochyní existuje celá řada, ale u nás se nejvíce pěstuje mochyně židovská třešeň. Okrasné „lampionky“ se na rostlině objevují v září, tedy právě nyní je vhodná doba na jejich sklízení. Tvoří obal malých oranžových plodů, které ale u této odrůdy nejsou příliš jedlé. Lampionky se po sklizení suší na tmavém místě. Mochyni můžete pěstovat v polostínu, není příliš náročná, naopak se celkem dobře rozrůstá. Plody se svým okrasným obalem na rostlině zůstávají ještě dlouho do zimy i po opadání listů. Zasadit si ji můžete také do květináče.

Mochyně - Foto: www.redbubble.com

Mochyně – Foto: www.redbubble.com

 

Z mochyně se dají vytvářet nádherná podzimní aranžmá a způsobů jejího použití je mnoho. Můžete usušené větvičky s lampionky pouze naaranžovat do vázy. Vytvořit s pomocí aranžovací hmoty krásně barevné věnce, kdy jednotlivé větvičky či stonky plodů jednoduše zapícháte do aranžovací hmoty. Zdařile ale oranžové kalichy vypadají také samostatně nasypané do velké misky nebo čirých skleněných váz a dóziček. Doplnit je můžete malými čajovými svíčkami.

Lampionky mochyně na velké míse se svíčkami - Foto: www.wunderweib.de

Lampionky mochyně na velké míse se svíčkami – Foto: www.wunderweib.de

 

Kalichy mochyně ve skleněné dóze - Foto: www.rockmywedding.co.uk

Kalichy mochyně ve skleněné dóze s dalšími podzimními dekoracemi – Foto: www.rockmywedding.co.uk

Věnec z kalichů mochyně - Foto: doortalks.com

Věnec z kalichů mochyně – Foto: doortalks.com

Mochyně v květináčích s vysokými svíčkami - Foto: www.decor4all.com

Mochyně v květináčích s vysokými svíčkami – Foto: www.decor4all.com

 

Galerie

[nggallery id=46]

 

 

Vložit komentář

počítadlo.abz.cz