Zaručený recept na radost: Potěšte sebe i Vaše blízké ve stylu vintage!

Všimli jste si někdy, jakou pozornost staré věci přitahují? Snad i proto, že navozují příjemnou atmosféru doby, která měla na všechno svůj čas. Tehdy si lidé vážili každého kousku domácnosti, nábytku i dekorací. Předměty denní potřeby bývaly drahé, těžko dostupné a také velmi kvalitní. Vintage přenáší z historie to nejlepší i do současnosti…
 
 

Oživte své okolí: Vintage láká, okouzluje…

Vzrušivá příchuť odkazu dřívější doby v nás vzbuzuje zájem a obdiv současně. Výborné je, že vintage nemá své vyhraněné místo, neřídí se žádnými pravidly. Kontrasty vintage stylu se současnými a moderními prvky výborně ladí. Je přitom jedno, zda jde o předměty různých dob, odlišných stylů a provedení. Vždy příjemně narušují zažité stereotypy, vytvářejí pestré a zajímavé okolí.

img_13900Foto: vintage-home.cz

Vintage můžete uplatnit bez omezení všude. V domácnosti je to samozřejmě nábytek, klasicky třeba gauč, křesla, konferenční stolek, skříně, komody, ložnice apod. Kuchyň lze vybavit retro sadou nádobí, hrnků, ale i pomůckami pro vaření, mlýnkem na kávu, kořenkami, věšáčky, apod. Také v koupelně je prostor pro vintage prakticky neomezený. Od doplňků pro osobní hygienu, přes širokou škálu vodovodních baterií a kohoutků, držáků, poliček a zrcadel až po samotnou vanu či kachlíky se fantazii žádné meze nekladou.

img_14468Foto: vintage-home.cz

Vintage v kanceláři i na zahradě

Starý styl je velmi oblíbený i mimo samotné bydlení. Např. v kanceláři zaujmete poctivým psacím stolem s lampou, kalendářem nebo telefonem. Retro nábytek, pořadače, šanony… Dnes je velmi jednoduché pořídit kompletní kancelář jako vystřiženou z filmových pláten 30. let minulého století. Kancelář dostane zcela unikátní výraz, zapůsobí na každého.

Také na zahradě má vintage své jasné místo. Počínaje truhlíky, pergolami pro květiny a plůtky pro záhonky, pokračuje komfortním zahradním nábytkem či báječným venkovním posezením, konče retro nářadím a pomůckami, které vypadají a zároveň fungují skvěle. Zahrada i práce na ni se stanou ještě větším potěšením. Jak příjemné je podvečerní spočinutí na vintage lavičce s výbornou kávou při západu slunce!

img_13836Foto: vintage-home.cz

Vintage a retro nakoupíte pohodlně online

Ať již je to nábytek, vybavení domácnosti nebo drobnosti a doplňky pro každodenní užívání či dekoraci, vintage se hodí kamkoli a sedne k čemukoli. Není nutné plánovat, přemýšlet, rozvrhovat. Prostě si čas od času uděláte radost – jednou nakoupíte doplňky do koupelny, jindy zase do kuchyně či na zahradu a vždy skvěle zapadnou. Ve vintage stylu lze sehnat prakticky cokoli, na co si vzpomenete. Dnes už samozřejmě pohodlně přes internet. Potěšit můžete i Vaše blízké, vintage dárkem rozhodně nic nezkazíte!

img_14336Foto: vintage-home.cz

 

 
 

Jeden komentář k “Zaručený recept na radost: Potěšte sebe i Vaše blízké ve stylu vintage!”

  1. Klára napsal:

    Nádherné fotky a zátiší. Podobné dekorace nakupuji v internetovém obchodě Home & Garden, daleko levněji ale v La Almara. MAjí pěkné bytové dekorace právě ve vintage a takovémto romantickém stylu. Tenhle styl je tak čistý a krásný, sála z toho na mě pohoda. Dekuji za super inspiraci na zútulnění domova. Více takových článků:-)

Vložit komentář

počítadlo.abz.cz