Vytváříme etno a středomořský styl bydlení

venkov s nádechem exotiky a luxusu

Útulně zařízený interiér může mít mnoho podob a tváří. Provence a romantický venkovský styl bydlení je samozřejmě jednou možností. Pokud jste ale tomuto stylu nepropadli, uchvátí Vás možná jiný, o něco sytější a barevnější styl – etno bydlení.Etno bydlení spočívá v podstatě ve vytvoření dojmu exotiky u Vás doma.

Etno svítidla

Efektní Etno svítidla a stolní lampy najdete na www.dekorace.cz

Vyberete si kulturu, která Vás zaujala a obklopíte svůj domov předměty, které ji připomínají. Etno styl bydlení se vyznačuje většinou sytějšími výraznými, obvykle zemitými barvami a přírodními materiály. Je jedno, jestli chcete napodobit styl Afriky, Asie nebo našeho Středomoří. Možná jste byli někde na dovolené a přivezli jste si kupu autentických místních suvenýrů, můžete je použít pro dekorování bytu do etno stylu.Pro etno styl jsou typické přírodní materiály jako je rattan, juta, surové dřevo, bambus nebo len. Vše, co pochází z přírody je vítáno. Typicky se interiéry ladí hlavně do několika stylů etno a to: Afrika, Asie, Mexiko, Středomoří.

 

Africký interiér

Africkému interiéru dominují zemité barvy, zvířecí vzory a tmavé dřevo. Mezi typicky používané barvy patří hnědá, oranžová a vínová. Afrika je ale kromě savan a safari také Maroko nebo Alžírsko, kde převládají orientální prvky, arabská barevná kultura, takže záleží jen na Vás, kterou částí Afriky se necháte inspirovat. Jako doplňky můžete použít palmy v květináčích nebo kroucené větve ve vázách. Také zapomeňte na klasické židle a pořiďte si proutěné sedáky či kožené taburety. Polštáře v teplých zemitých barvách budou interiéru v Africkém stylu také slušet. Na zeď se pak hodí buď naturální umění nebo tapiserie s danou tématikou.

[nggallery id=1]

 

Asijský interiér

Asie, to jsou orientální vzory, bonsaje jako dekorační rostliny, papírové paravány, minimalistický nábytek nebo naopak leštěný nábytek z tmavého dřeva, dračí vzory nebo kaligrafické písmo. Na zdech asijského etno interiéru se mohou objevit vějíře, sezení seo opět odehrává v nižších polohách až na zemi. Nízké konferenční stolky by měly obklopovat velké sedací polštáře. Z materiálů i doplňků se hodí bambus nebo mořská tráva.

[nggallery id=2]

 

Mexický etno interiér

Mexický etno styl hýří pestrými barvami a mayskými indiánskými vzory. Hliněné doplňky, kaktusy, barevná mozaika, dřevěné kulaté trámy u stropu či jutové koberce na zemi – to všechno Vám utvoří zajímavé teplé a nesmírně originální interiéry.

[nggallery id=3]

 

Středomořský interiér

Kdo někdy byl ve Středomoří na dovolené, ví, jak příjemná a nezaměnitelná atmosféra tam dole u moře panuje. Je to atmosféra pohody, neuspěchaného tempa a životního stylu. Interiér v duchu Středomoří se vyznačuje světlými barvami a celkově odlehčeným stylem. Z materiálů nábytku se Vám bude hodit kov, dřevo a rattan. Inspiraci si můžete vzít třeba z Řecka a vsadit na modro bílou kombinaci, s kterou si budete připadat jako u moře po celý rok. Jako doplňky zvolte mušle, modrobílé vzory, mohou to být námořnické pruhy nebo řecké antické hranaté spirály. Do květináčů budou jednoznačně patřit citrusové plody. Když navíc do oken vsadíte lamelové okenice v blankytně modré barvě, budete si připadat jako na dovolené.

[nggallery id=4]

 

Uložit

Vložit komentář

počítadlo.abz.cz