Vintage sporáky v moderním provedení

I když se dnes většinou do kuchyní využívají vestavěné spotřebiče, to znamená u sporáků samostatnou varnou desku a samostatnou troubu, přesto může solitérní sporák být pro některé pořád vhodnějším řešením. Co kdybychom ale chtěli, aby náš sporák nebyl jenom klasická černobílá škatule?
Vintage sporáky se dají sehnat i u nás, za některé si připlatíte poměrně dost, jiné jsou cenově dostupnější. Na to se ale podíváme až níže v článku v Tipech na nákup.

Proč vintage sporák?

Vintage nebo retro sporáky vypadají jako kdysi běžně využívaná kamínka. Moderní napodobeniny už ale nejsou na tuhá paliva. Za svým vzhledem jsou klasické soudobé sporáky, ať už plynové, elektrické nebo kombinované. Nepřicházíte tak o současný komfort při vaření, jen namísto klasického moderního sporáku vaříte a pečete na stylovém vintage.

Vintage sporák můžete postavit buď samostatně, jako zajímavou dominantu kuchyně, nebo ho běžně zařadit mezi skříňky kuchyňské linky.

Plynový vintage sporák - Foto: indulgy.com

Plynový vintage sporák – Foto: indulgy.com

Foto: repinned.net

Foto: repinned.net

Foto: imgfave.com

Foto: imgfave.com

Foto: www.pulpsushi.com

Foto: www.pulpsushi.com

[nggallery id=59]

Tipy na nákup

Sporáky Gorenje

Gorenje je celkem standardní výrobce sporáků, a jako asi vůbec jediný u nás nabízí běžné samostatně stojící sporáky v trochu odlišném designu. Stejně tak disponuje i vestavnými plynovými varnými deskami a troubami či mikrovlnnou troubou ve stejném retro stylu. Vybrat si jde z provedení s plynovými plotnami nebo elektrickou varnou deskou. Tyhle vintage sporáky jsou ještě relativně cenově dostupné, seženete je za nějakých 14 tisíc korun.

Sporák Gorenje Sporák Gorenje 2

Vestavná vintage trouba Gorenje Vintage mikrovlnná trouba Gorenje

 

Sporáky Smeg

Druhým výrobcem vintage sporáků, které se dají koupit i u nás je značka Smeg. Nabízí hodně stylové sporáky, a to jak samostatně stojící, tak i v provedení vestavných varných desek a troub. Za unikátní a vytříbený design si ale bohužel člověk musí sáhnout hodně hluboko do kapsy, takže byste si museli připravit několik desítek ticís korun. Našetřit se samozřejmě dá, ovšem je otázkou, jestli by běžný člověk dal byť za nadmíru stylový a jedinečný sporák sumu, která by vystačila na celou, vkusně zařízenou kuchyň.

Sporák Smeg CO68GMP9Sporák Smeg

Sporák Smeg Sporák Smeg

 

Sporáky Amica

Posledním výrobcem vintage sporáků, kterého si zmíníme, je firma Amica. I ta je ještě schopná nabídnout stylové vestavné sporáky a trouby v retro designu a to za celkem přijatelnou cenu.

Trouba AmicaTrouba Amica

 

Foto: Smeg.cz, Gorenje.cz, Levneelektro.cz

 

Uložit

2 komentářů k “Vintage sporáky v moderním provedení”

  1. Tomas napsal:

    Také se mi to moc líbí

  2. andrea matejdeszova napsal:

    je to vsetko velmi pekne

Vložit komentář

počítadlo.abz.cz