Velikonoce – přivolejte jaro výzdobou

Připravte se na Velikonoce. Jsou tu už za týden, takže je nejvyšší čas dát interiéru trochu jarní kabátek, i když venku to ještě jako jaro nevypadá. Kdo ví, třeba se Vám podaří s trochou pozitivní výzdoby jarní počasí i přivolat.

Nezapomeňte si zasadit nějaký ten pažit. Pokud koupíte správné zrní, mělo by do týdne vyrašit do výšky asi 10 centimetrů. Velikonoce jsou za týden, takže to ještě můžete stihnout, pokud jste to ještě neudělali.

Zasaďte osení

Zasaďte osení

Přineste si domů ze zahrádky nebo odjinud pučící větvičky, abyste vnesli do bytu trochu jara a ať máte na co pověsit Vaše dekorační kraslice. Ideální je třeba Zlatý déšť.

Větvičky zlatého deště

Větvičky zlatého deště

Kvetoucí větvičky ze zahrádky

Kvetoucí větvičky ze zahrádky

Upečte beránka – nebo kupte, to je vlastně jedno. I jiné pečené dobroty se budou na stole vyjímat, takže jestli preferujete bábovku štolu nebo klasické české buchty, udělejte si radost jimi.

Velikonoční stůl

Velikonoční stůl

Na zdobení vajíček se stačí vrhnout den až dva předem. Klasickou metodou je barvení v cibulové šťávě, které určitě dělá spousta z Vás. U nás se třeba vajíčka zdobí barevnými rozpuštěnými voskovkami. Výsledek pak vypadá jako dole na obrázku.

Vajíčka zdobená barevným voskem

Vajíčka zdobená barevným voskem

Na zdobení vajíček voskem potřebujete tužku, do které zapíchnete špendlík s klasickou kulatou hlavičkou, voskové pastelky, svíčky, kalíšky, v kterých voskovky rozpustíte a trochu šikovné ruce. Voskovky v požadovaných barvách nalámete do kalíšků, rozpustíte nad svíčkou (třeba čajovou), až jsou opravdu tekuté. Namáčíte do nich špendlíkovou hlavičku na tužce a malujete s ní krátkými tahy na vajíčko vzory. Je ale potřeba pracovat rychle, protože vosk rychle tuhne a dobře se s ním pracuje jen dokud je opravdu horký a teče.

Na co si dát pozor:

Při rozpouštění voskovek to zrovna dvakrát nevoní. Vzhledem k tomu, že voskovky už dneska nejsou klasické pastelky z vosku, ale z umělých náhražek, můžete si docela zasmradit byt, takže doporučuji větrat nebo se odebrat někam jinam.

 

 

Vložit komentář

počítadlo.abz.cz