Tipy, kde sehnat kouzelné rustikální kuchyně

Zařídit si krásnou kuchyni světlé barvy ve stylu Provence nemusí být v dnešní době zase tak jednoduché. Většina kuchyňských studií, která vyrábí kuchyně na míru se zaměřuje spíše na moderní design. Pořídit si kuchyň ve stylu Provence se tak dá buď podle přesné představy a následného návrhu u truhláře, což ale s prací a materiálem přijde asi na vcelku pekelné peníze. Našla jsem ale pár sériově prodávaných kuchyní, které dýchají úžasnou atmosférou a nad kterými se člověk může rozplývat. Pokud se vám tedy taky rustikální kuchyně tolik líbí a chtěli byste si tento styl pořídit, tady jsou moje tipy:

 

Decodom

Jedná se o slovenského výrobce kuchyní, jehož řady u nás prodává nábytek Jena (prodejna například v Olomouci v Centru Haná, kde jsou krásné modelové provensálské kuchyně také vystaveny –  platí  pro 2012). Kuchyně Decodom jsou na pohled všechno, co byste od té správné rustikální Provence kuchyně čekali. Ohledně kvality se dají najít diskuze na různých fórech. Někteří tvrdí, že jsou to kuchyně nižší kvality, obecně se ale dá říct, že se názory shodují na tom, že se jedná o přijatelnou kvalitu v poměru k ceně. Osobně si myslím, že pokud se ke kuchyni budete chovat rozumně, vydrží vám krásná dlouho. Nabídku najdete přímo na slovenských stránkách www.decodom.sk, stránky nábytku Jena zobrazují jen omezený sortiment těchto kuchyní.

Na výběr máte mezi plánovanými kuchyněmi, které jsou sestaveny na míru vašeho interiéru, z těchto kuchyní nadchnou nadšence Provence stylu kuchyně Katy, Lada, Manila, Astoria nebo Bibiana.

Decodom - MANILA vanilka patina - foto Decodom.skDecodom - Bibiana vanilka patina - foto Decodom.skDecodom - Katy vanilka patina - foto Decodom.sk

 

Ikea

Ikea má kromě moderního minimalistického nábytku v nabídce také sympatické venkovsky stylové kousky a to právě včetně kuchyní. Venkovsky působící nábytek z Ikey má spíše nádech severského stylu, který je ale v mnohém podobný Provence stylu. Najdete v něm masivní nábytek v bílých nebo modrých barvách. Na stránkách Ikey najdete nápad na malou venkovskou kuchyni. Skříňky z téhle vzorové kuchyně patří do řady Faktum. V řadě Faktum je množství skříněk šuplíkových, rohových, horních, spodních, s klasickými dveřmi, pod dřez, s drátěnými programy nebo na vestavné spotřebiče. Z těchhle typů skříněk si můžete poskládat kuchyň přesně padnoucí do prostoru, který máte k dispozici. Když si rozkliknete jednotlivé detaily skříněk Faktum, najdete rolovátko, v kterém si můžete vybrat dekor dvířek. Do venkovského stylu jsou laděny Adel krémová, Lidingo krémová, Ramsjo bílá a Stat krémová.

Kromě kuchyňských skříněk lze pak kuchyň doplnit i o servírovací stolky nebo ostrůvky, pokud na ně máte dostatek místa. Kuchyň můžete mít od Ikey komplet celou, včetně pracovní desky – Ikea nabízí masivní dřevěnou, která skvěle doplní rustikální vzhled, rustikální spotřebiče a taky poměrně levný prostorný keramický dřez (oproti keramickým dřezům z jiných eshopů, které jsou u nás jinak příšerně drahé, neboť nejsou tolik běžné).

Ikea - malá venkovská kuchyně - foto Ikea.comIkea - malá venkovská kuchyň 2 - foto Ikea.comIkea - malá venkovská kuchyň 3 - foto Ikea.com

 

Kuchyně Hanák

Hanák - kuchyň Harmonia drásaný jasan - foto Hanak-nabytek.cz

Nábytek Hanák sídlí na Moravě, jak už napovídá název, na Hané v Kroměříži. Hanák nabízí samozřejmě také moderní kuchyně, ale ty rustikální jsou jedny z nejhezčích, co se dají najít. Rustikální kuchyně Hanák, které mají propracované detaily a vyloženě osobnost jsou Loreta, Harmonie a Miláno, přičemž Harmonie je můj osobní favorit. Kompletní nabídku najdete přímo na stránkách www.hanak-nabytek.cz.

 

3 komentářů k “Tipy, kde sehnat kouzelné rustikální kuchyně”

 1. Milena Coufalová napsal:

  Vaše nabídky rustikálních kuchyní a doplňků jsou úplně kouzelné. Tento styl prostě miluju a fandím Vám, máte nádherné návrkhy. Uvažuji o změně interiéru a určitě bych si Vás vybrala na pomoc. Opravdu nádherné, nemohu se vynadívat, moc fandím.
  S pozdravem Milena Coufalová, Bučovice

 2. admin napsal:

  Děkujeme za další tip. Provedené realizace jsou skutečně kouzelné! 🙂

 3. Lucie Petráňová napsal:

  Krásné rustikální kuchyně z masivu a s patinou dle Vašeho výběru,Vám zaručeně nejlépe vyrobí v design studiu Chez Monique na Praze 1 v ulici V kotcích.
  Jakmile vstoupíte do tohoto studia ,dýchne na Vás atmosféra provance.
  Přesvědčte se sami,více info a inspirace http://www.chezmonique.cz

Vložit komentář

počítadlo.abz.cz