Kuchyně s vůní francouzské Provence

Zamilovali jste se do stylu francouzských interiérů a nevíte, jak správně ho vytvořit u vás doma? S námi to zvládnete. Přečtěte si pár rad a váš interiér zavoní tou pravou vůní Provence.

Obrazek-homeinterior-uvodni

Provence styl pochází z jihovýchodní Francie a vyznačuje se především světlými barvami. Nemusí se nutně jednat o čistě bílou barvu. Velmi oblíbenými barvami se staly barva bílé kávy a tzv. holubí běloba. Tyto barvy navozují v interiéru velmi klidnou a uvolněnou atmosféru.

 

Typickým prvkem těchto kuchyní je nábytek z přírodních materiálů. Nábytek má být opotřebovaného vzhledu s patinou nebo řádně oprýskaný. Nemáte k dispozici takto opotřebovaný nábytek? Nevadí, patinový vzhled můžete snadno udělit i zcela novému nábytku díky umělé patinaci.

 

Dalšími typickými znaky francouzského stylu jsou rustikální ráz interiéru, dřevěné podlahy nebo podlahy z cihel či kamene. Dřevěné kuchyňské linky z masivu připomínající vzhled „zašlých dob „, jemné tkaniny a starožitný nábytek.

Bytové doplňky ve stylu Provence

Elegantní a vkusný to je interiér vyzdobený bytovými doplňky ve francouzském stylu, který v dnešní době zažívá veliký comeback. V tomto interiéru skvěle vyniknou ubrusy, záclony a tkaniny z jemného plátna nebo bavlny v přírodních barvách a jednoduchých vzorech.

 

Dokonalý francouzský nádech docílíte přidáním starožitné keramiky a smaltovaných nádob rozmístěných po policích.

Obrazek-homeinterior-1

A na co ve zkratce v kuchyni Provence nezapomenout?

  • Kamenná či keramická podlaha,
  • neomítnuté cihlové zdi,
  • nábytek s patinou i volně stojící,
  • široký sporák, imitace krbu,
  • použití keramiky, porcelánu, proutí a textilu,
  • bylinky, police na víno, závěsný program.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Vložit komentář

počítadlo.abz.cz