Krásný dům chce krásnou zahradu, a ta vyžaduje kvalitní markýzu

Kvalitní markýzy dnes nejsou jen o pevnosti či výdrži materiálu. Kvalitní markýza, by měla v sobě skloubit kvalitní materiál, designové prvky a přijatelnou cenu. Vhodný výběr markýzy dodá kouzlo nejen domu, ale i zahradě. Proto tento výběr nepodceňujte.
Jaké máte možnosti při výběru markýzy?
Markýzy se dnes již neprodávají v jednom konkrétním designu. Musíte vybírat z většího množství různých tvarů a barev, proto je dobré znát alespoň základní nabídku, ze které je zapotřebí volit.

Markýzy

Markýzy chrání proti slunci i v restauracích

 

  • Klasické výsuvné markýzy
  • Kazetové markýzy
  • Terasové stínění
  • Svislé clony

Každá z uvedených typů markýz je jiná. Jedna se více hodí pro moderní bydlení, druhá zase pro tradičnější. Proto, abyste se mohli rozhodnout pro tu pravou právě pro vás, je zapotřebí znát alespoň základní informace o každé z nich.
Klasické výsuvné markýzy. Tento typ markýz znáte určitě z mnoha filmů. Jedná se o tradiční romantický model. Lze ho umístit i do patra, slouží tedy především jako další forma interiérového stínění. V přízemí je vhodný na verandu, kde dokáže účinně ochránit např. lavičku před přímým sluncem.

Markýzy
Kazetové markýzy. Kazetové markýzy lze chápat jako novou generaci tradičních markýz. Mají velice podobný design, vydrží ale mnohem větší nápor a jejich technologie je kvalitnější. Navíc nabízí větší pokrytí prostoru, proto jsou již vhodné na terasy, či balkóny.
Terasové stínění. Terasové stínění je vhodné pro ty, kteří si oblíbili letní večerní dýchánky, ale nechce se jim stavět dřevěná pergola či altán. Terasové stínění má ji podporu, díky které dokáže zastínit skutečně rozlehlý prostor a vytvoří příjemné posezení pro celou rodinu a přátele.

Terasové stínění
Svislé clony. Svislé clony, či fasádní markýzy, jsou velice moderní formou stínění. Ochrání primárně váš interiér, a to díky vzduchovým polštářům, které zajistí, že do pokojů nevnikne světlo ani teplo. Pomocí jednoduché manipulace z nich lze udělat tradičnější markýzu, tedy vysunout je do 45 – 90°, tak aby bylo možné stínit i část venkovního prostoru.

 

Foto: Unoal.cz

 

Vložit komentář

počítadlo.abz.cz