Jednoduchá obměna nábytku s přehozy

Látky dokážou v každém interiéru udělat divy, to už dobře víme. Některý bytový textil je ovšem stálou součástí našich domovů, jiný můžete využít k jednoduchým, třeba sezónním obměnám vzhledu vašeho nábytku. Snad nejvíce použitelné jsou přehozové látky na sedacím nábytku, jako jsou křesla nebo sedačky, a pak samozřejmě na posteli, coby ústředním motivu ložnice.

Přehozy do obýváku

Obývacímu pokoji obvykle na začátku zařizování dáte jednu podobu, kterou si pak drží po několik let nebo dokonce déle. Přinejmenším ale do další rekonstrukce. Měnit totiž tvář obýváku častěji není zrovna levná záležitost, pokud k menším proměnám nevyužijete některé šikovné pomůcky a doplňky, jako jsou právě přehozy na sedací soupravy. Sedačka jako taková je poměrně dost zatěžována každodenním sezením, svačením a dalšími aktivitami, klidně i dětí, časem může potah začít ztrácet své původní barevné odstíny, žmolkovatět, dělají se na něm fleky. Potahy na sedací soupravy pak nejsou jenom estetickým doplňkem, ale taky poměrně chytrou možností, jak sedačku chránit.

Potah na sedací soupravu

Je totiž vždycky jednodušší vyměnit raději přehoz za pár stovek, než celou sedačku, která je zničená a nová stojí klidně i několik desítek tisíc. Přehozy oceníte v zimě i v létě, ovšem pokaždé z trochu jiného důvodu. Po praktické stránce, jsou v létě přehozy fajn záležitostí. Nepotíte se totiž přímo do látkové sedačky, která tím pádem nenačichne nepříjemným odérem. Přehoz totiž kdykoli vyperete. V zimě si zase přehozem můžete dopomoci k teplejšímu posedu, klidně i na kožené sedačce. Jsou to výhody, které každému jistě dojdou, ale zase tolik lidí jim nevěnuje pozornost.

[nggallery id=64]

Přehozy do ložnice

V ložnici je využívání přehozů mnohem častější a to jednoduše z toho důvodu, že postel, přes kterou přehodíte přehoz, vypadá upraveněji a uklizeněji, prostě zastlaně. Není ani potřeba nikam uklízet peřiny, schováte je pod přehoz. O přehozech na postel už jsme si jednou psali, konkrétně o těch patchworkových, neboli prošívaných. Vypadají teple a útulně.

Povlaky na polštáře do čela postele

K posteli si ale můžete pořídit ještě jeden skvělý látkový doplněk. Potřebovat k němu budete garnyž v délce, kterou má čelo vaší postele. Garnyž navrtáte do určité výšky nad toto čelo a zavěsíte na ni povlaky na polštáře. Můžete je nechat prázdné, nebo do nich pro větší pohodlí, kdy se můžete do měkkého opřít i vsedě na posteli o zeď za vámi, polštáře. Kromě toho, že to skvěle vypadá, je to i příjemné. Nejde k vám chlad od stěny.

Foto: Blancheporte.cz

 

Vložit komentář

počítadlo.abz.cz