Dodejte svému domovu nádech sladké Francie!

Elegantní Paříž, skvostné zámky na Loiře, levandulemi provoněná Provence. Neexistuje snad nikdo, kdo navštívil Francii a nezamiloval si ji. Tak proč si nepřipomenout krásné vzpomínky prostřednictvím elegantních dekorací? Nemusíte za zařízení ani utratit desetitisíce, stačí pár drobných detailů a interiér bude příjemně oživen. V tomto článku jsme pro vás připravili několik tipů, jak dodat vašemu domovu kapku francouzské atmosféry.

interier

Francouzské interiéry jsou proslulé elegancí, romantickým nádechem, avšak stylem. V každém případě však musí francouzský domov působit uvolněně a příjemně. Tento účel plní pohodlná křesílka, měkké polštáře, jednoduché lampy s trochou starobylého nádechu a látkové závěsy. Nejčastější jsou světlé barvy – bílá, béžová, případně světle fialková, růžová či modrá. Interiér nesmí křičet, musí vás naopak vybízet k relaxaci nad šálkem vaši oblíbené kávy.

Francouzi jsou známí smyslem pro detail. Proto se nebojte pořídit do vašeho domova hned několik dekorativních prvků, které jej zkrášlí. Mohou to být elegantní květináče, flakónky, misky, věnce svíčky, tácky…a takto bychom mohli pokračovat téměř donekonečna. Oblíbený je opět starobylý styl, například patinované dřevo, které dává dojem, že daný předmět vlastnila vaše prababička. Velkou výhodou těchto dekorací je, že při jejich koupi nemusíte šahat hluboko do kapsy.

Hory, středověké hrady, moře, citrusy a lány levandulí. Asi tušíte, že mluvím o krásném jihovýchodním koutu Francie nazývaném Provence. Neznám nikoho, kdo ji navštívil a nebyl jí okouzlen. Asi nejtypičtějším symbolem Provence je právě levandule. Tou můžete vybavit prakticky každou místnost svého domu. Nejen že vypadá krásně, navíc váš domov nádherně provoní. Levandule se dá koupit většinou buď v malých pytlících, případně se dají tu a tam sehnat i celé větve. Motiv levandule bývá také oblíbený na všech ostatních dekorací, ať už to je bytový textil, květináče či nádobí.

levandule

V neposlední řadě je třeba myslet na obrazy a obecně dekoraci stěn. Spíše venkovský charakter dodají vašemu domovu tabule či plakáty. Můžete si však koupit i obrazy na stěnu s motivy Francie. Ať už se bude jednat o obraz Eiffelovky, fotografii francouzské vesničky či fotografii již několikrát zmíněné levandule…

eiffelova-vez

 

Vložit komentář

počítadlo.abz.cz